مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز 26 جولای 2014, 05:34

پاسخ به موضوع  [ 20 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4  بعدی
 شفا و درمان با قرآن 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: 14 آوریل 2008, 12:18
پست شفا و درمان با قرآن
يا من اسمه الدواء و ذكره الشفاء

بيماري و درد قلب

براي درد قلب اين آيات را بر آب بخوانيد و بنوشيد:
لئن انجيتنا... (سوره مباركه يونس - آيه 22)
سيهزم الجمع ...( سوره مباركه فمر- آيه 45 و 46)
ان الله يمسك غفورا..(.سوره مباركه فاطر- آيه 41)

مكارم الاخلاق

20 اکتبر 2008, 20:40
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

پست Re: شفا و درمان با قرآن

جهت درد چشم

به جهت درد چشم دو ركعت نماز بخوانيد و در هر ركعت
يك مرتبه سوره حمد
و سه مرتبه سوره كافرون
و سه مرتبه اين آيه شريفه:
و عنده مفاتح الغيب.. (سوره مباركه انعام- آيه 59)

مستدرك محدث نوري (ره)

20 اکتبر 2008, 20:41
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

جهت ريختن موي پلك چشم

جهت علاج ريختن موي پلك چشم اين آيات را بخوانيد و همچنين نوشته بر خود بياويزيد:
بسم الله الرحمن الرحيم ثم افيضوا من حيث افاض ...(سوره مبارك بقزه- آيه 199)
اجعلتم سقاية الجاج و عمارة ...(سوره مباركه توبه – آيه 19)

بحر المنافع

20 اکتبر 2008, 20:43
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 24 نوامبر 2007, 20:39
آدرس: تهران
اینا فکر نکنم به پزشکی مربوط بشه . مربوط به تالار مذهب و علوم ماورالطبیعه است ::smiling::
ضمنا فقط برای کسانی کارسازه که اعتقادات عمیق درونی داشته باشن
بعدشم من معتقدم که فقط نوشتن اینها کافی نیست و این مطالب جای بحث زیادی داره و بحثهای ساده معمولی نیست اینا بحثهای تخصصی حساب میشه . چون فقط نوشتن اینا بدون توضیحات مفصل و روشنگر ممکنه خدای نکرده در بعضی ها نتیجه منفی بده ::question::
مثلا اولین سوالی که ممکنه مطرح بشه اینه که پس چه نیازی به دکتر و دارو هست و ...

21 اکتبر 2008, 09:24
مشخصات شخصی WWW
آواتار کاربر

سلام
ممنون از توجه تون دوست عزيز ::rose::

اول اينكه من نيتم معرفي و بيشتر شناختن كتاب آسماني و معجزه الهي است و اينكه قرآن كتابي است كه در هر زمينه اي پاسخ گو بوده و خواهد بود و هيچ دردي را بي درمان و هيچ سوالي را بي پاسخ نگذاشته.
من فكر مي كنم براي شفا و ابراز نياز به خدا هيچ احتياجي نيست كه اعتقاد كامل و يا حتي مسلمان باشيم. خداي بي نياز مهربان به همه پاسخ مي دهد فقط كافي است صدايش كنيم.
در مورد شفا يافتن من معتقدم اگر شخص بيماري خود خواهان درمان نباشد نه تنها اين آيات بلكه داروهاي شيميايي هم به بيماري ايشان جواب نمي دهد. اين يكي از اسرار بدن انسان است پس بايد اول خود بيمار بخواهد و بعد به خدا توكل كند .
مطمئنا اين آيات اگر هم اثر مثبت نداشته باشد (به قول شما به دليل نداشتن اعتقاد عميق) هرگز اثر منفي نخواهد داشت. ::smiling::
نكته ديگر اينكه خواندن اين آيات حتي اگر اعتقادات سستي داشته باشيم خود وسيله اي براي اميدواري و آرامش خواهد بود
تصور كنيد اگر من به جاي آيات نام چند نوع دارو رو مي نوشتم شايد كمتر به اثر آن شك مي كرديم... خب اين خودش نشانه كمرنگ شدن ايمان و فراموش كردن حقايق الهي نيست..؟
من فقط با اين تاپيك مي خواهم يادآوري كنم و كمي خود و دوستان را به فكر برم كه خدايي هست در اين نزديكي ها كه تمام نيازهاي ما را مي داند و اجابت مي كند.. در اين موقعيت كه انسان با دست يافتن به علم ودانش و پيشرفت ..به خود مغرور شده و عالم اصلي را كمرنگ تر مي بيند.
صحبت شما منطقي است ولي به نظرم براي انتقال حقايق الهي نياز به تفسير نيست. هر چند كه تفسير و بحث در اين زمينه خيلي موثر مي باشد و من آن را كتمان نمي كنم.

در مورد سوال شما بايد بگم وجود چيزي وجود چيز ديگر رو نفي نمي كند مثلا اينكه ما مي گوييم خدا مهربان تر از مادر است پس چه نيازي است به مادر؟
خداي مهربان هزاران راز و رمز كه در هستي وجود دارد و علوم مختلف را براي انسان ها خواستار است و همه جا به فكر بندگان خود بوده است تصور كنيد قبل از اسلام دينهاي ديگري بود و هنوز قرآن ظهور پيدا نكرده بود و يا كساني كه مسلمان نيستند و ... با اين حساب تكليف بيماران چه ميشد و يا تكليف احتياجات انسان كه با گذشت زمان تغيير مي كند چه ميشد؟...
خداي مهربان در قرآن كه معجزه خود است هيچ علمي را بي پاسخ نگذاشته و دستور العمل زندگاني انسان را در هر زمينه اي بيان كرده است و در قرآن به تمام آنها اشاره كرده اما آيا ما انسان ها (به غير از امامان و معصومين) توانايي كسب اين علوم را به طور كامل از طريق قرآن داريم..؟ و طبق گفته خود قرآن هر كس به اندازه فهم خود از آن بهره خواهد برد...
خداي بزرگ و مهربان همه جا به فرياد انسان ها رسيده به همين دليل به انسان كمك مي كند تا با دريافتن علوم مختلف به بقاي خود كمك كند و در واقع علومي است كه نشأت گرفته از خالق بي همتاست. و اينها تناقضي با هم ندارند..

اگر دوستان فكر مي كنند شايد اين موضوع باعث خداي نكرده گمراهي و نا اميدي ميشود من آن را حذف مي كنم. ::smiling::

::rose::

21 اکتبر 2008, 12:12
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 20 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4  بعدی

افراد آنلاین

کاربر حاضر در این تالار : - و 1 مهمان

شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  

استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه