مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز 02 اکتبر 2014, 12:53

پاسخ به موضوع  [ 7 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی
 حروف ابجد چیست و کاربردهای آن در طالع بینی ازدواج 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: 24 نوامبر 2007, 20:39
آدرس: تهران
پست حروف ابجد چیست و کاربردهای آن در طالع بینی ازدواج
برای محاسبه عدد نام در ریاضیات روش جالبی به کار رفته که رومیان برای خودشان این روش را استفاده می کردند در زبان عربی هم عدد نام به روش ابجد محاسبه می شود . الفبای ابجد شامل تمام حروف عربی بوده و 28 حرف دارد. شاعران در ادبیات فارسی با استفاده از معادل سازی این حروف با اعداد به منظور رمز سازی خیلی استفاده کرده اند. من این مطلب را برای سایت بانوان آماده کرده بودم که در دسته بندی مطالب متفرقه آن قرار بدهم چون فکر می کنم برای خانمها جالب و جذاب است ( آقایان طفلک که وقت مطالعه این گونه مطالب را ندارند و باید نان در بیاورند!) به هرحال چون خانم فائزه در تاپیک داستانهای ریاضی سوال کردند من این مطلب را به احترام ایشان اینجا میذارم . در ابتدا خلاصه ای از حروف ابجد که در جدول زیر آمده است:

ضمیمه:
abjad.gif

همانطوریکه در جدول مشاهده می کنید برای هر حرف عربی یک عدد اختصاص داده می شود. برای آسان تر حفظ کردن آن و نحوه ترتیب حروف ، ترکیبهای معروف ابجد به شرح زیر ساخته شده است حفظ ترتیب اینها ضروری است:

ابجد – هوز – حطی – کلمن – سعفض – قرشت – ثخذ – ضظغ

به این معادل سازی حساب جمل بر وزن گسل گفته می شود. به خصوص در صنعت لغز در نظم فارسی، حساب جمل کاربرد فراوان دارد
مثال:
نام امام علی (ع) با این حروف 110 می شود و حتما در خیلی جاها دیدید که عدد 110 ذکر شده و این به معنی نام حضرت علی (ع) است.
یا مثلا نام الله با این حروف 66 می شود و دعانویسان قدیم نام امامان و اسامی مقدس را در دعاها به صورت ابجد می نوشتند که اگر کسی بدون وضو به آنها دست زد گناه نشود.

نکته 1:
گفتیم حروف ابجد براساس حروف عربی است پس اگر به چهار حرف گچ پژ برخورد کرديد آنها را به کج بز تبديل کنيد. برای مثال ژاله که مقدار حروف ابجد آن باید براساس اسم زاله محاسبه شود!
بنابراین مثلا گلستان ( ::blushing:: ) باید به صورت کلستان محاسبه شود که برابر 561 خواهد شد.
و به همین ترتیب مثلا چون هاچین در عربی نداریم باید هاجین محاسبه شود که معادل 69 می شود.

و...

نکته 2: اگر ردیف گذاری کتابهای قدیمی را دیده باشید به صورت الف ب ج د ... ردیف گذاری می شده که طبق ترتیب حروف ابجد بوده است و هنوز هم خیلی از ماها از آنها استفاده می کنیم بدون آنکه شاید اطلاع داشته باشیم.

نکته آخر :حالا هر کسی که مایل است عدد نام خود را حساب کند و اگر عدد مورد نظر شاهزاده داستان ما بود به من اطلاع دهد. (من به وکالت از طرف شاهزاده صحبت می کنم)
::smiling:: ::rose::

برای مشاهده تصاویر و دانلود فایل های ضمیمه ، لازم است در سایت ثبت نام کرده و با نام کاربری خود وارد شوید. در حال حاضر ثبت نام در سایت رایگان است.

29 سپتامبر 2008, 09:13
مشخصات شخصی WWW
آواتار کاربر

پست Re: حروف ابجد چیست و کاربردهای آن در طالع بینی ازدواج
ببخشید من یادم رفت عدد نام مورد نظر شاهزاده رو اینجا بنویسم و تمام تلفن های شبکه اشغال شده و هزاران دختر دارن عدد نام مورد نظر شاهزاده رو می پرسن ::tongue::
: عدد نام مورد نظر ایشون 220 بود

البته اگه این تاپیک رو می خوندین اونجا نوشتم:

http://www.forum.microrayaneh.com/viewtopic.php?f=32&t=353&p=10423

29 سپتامبر 2008, 09:47
مشخصات شخصی WWW
آواتار کاربر

عضو: 02 مارس 2008, 14:32
در مورد حروف ابجد شنیده بودم. البته اطلاعاتم به دقت مطالبی که شما زحمت کشیدید و اینجا گذاشتید نبود. راستش من تصورم این بود که شاید انواع دیگری هم وجود داشته باشه که شما فرمودید (همون که رومیان استفاده می کردند).
خیلی ممنون ::rose::
::question:: راستی با خودم فکر کردم که چرا ما برای اساس الفبای خودمون همچین چیزی درست نکردیم تا مجبور نباشیم از عربیش استفاده کنیم ؟

29 سپتامبر 2008, 11:23
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

سلام
اگه دقت کرده باشین الان دیگه در اکثر کتابها الف ب ج د ... نمی نویسن
همون الفبای فارسی خودمون رو می نویسن : الف ب پ ت ث ج چ ...

که من با اجازه دوستان چون الفبای فارسی رو حفظم اینجا می نویسم ::surprise::
یادمه یه روز تو کلاسمون استاد پرسید فقط من حفظ بودم و به ترتیب بلد بودم (آفرین به خودم ::hand:: )

الف ب پ ت ث ج چ ح خ د ذ ر ز ژ س ش ص ض ط ظ ع غ ف ق ک گ ل م ن و ه ی

تو اینترنت که وضع بدتره ، تازه ی و ک عربی هم به جای فارسی تو ویندوز گذاشتند که توضیحش تو یه تاچیک دیگه هست

04 اکتبر 2008, 10:10
مشخصات شخصی WWW
آواتار کاربر

طالع بینی ازدواج با حروف ابجد یا عدد نام

ابتدا :
نام پسر و نام مادر پسر
نام دختر و نام مادر دختر
(پدرها هیچ نقشی ندارن ::biglie:: )

را به حروف ابجد در بیاورید و سپس همه ارقام آنها را با هم جمع کنید و بر ۵ تقسیم نمایید. اگر باقیمانده یکی از اعداد زیر شود طالع چنین است.

1 و 3 : این دو به هم می رسند و ستاره آنها جفت می باشد و تا آخر با هم زندگی می کنند.

2 و 4 : این دو نفر به هم نمی رسند و ستاره آنها جفت نمی باشد و تا آخر با هم زندگی نمی کنند.

0 : یک طرف از خانواده طرفین با ازدواج موافق نمی باشد و ستاره آنها به طور قطعی جفت نمی باشد و تا آخر زندگی خانواده طرفین همیشه باهم به طور قهر می باشند.

::surprise::

من خودم به این جور چیزها اعتقاد ندارم

20 اکتبر 2008, 10:06
مشخصات شخصی WWW
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی

افراد آنلاین

کاربر حاضر در این تالار : - و 1 مهمان

شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه